Bestyrelsen & Aktivitetsledere

Bestyrelsen

Formand

Anders W Johansen

Frederiksborgvej 66. 1

4000 Roskilde

Tlf. 20 11 14 81

E-mail a.w.johansen@awj-roskilde.dk

 

Næstformand

Jørgen Nielsen

Sct. Hansgade 6. st tv

4000 Roskilde

Tlf. 22 47 72 82

E-mail jnilsen2@gmail.com

 

 

 

 

 

 

Kasserer

Torkil Petersen

Villavej 9

4000 Roskilde

Tlf. 61 86 84 19

E-mail torkilpetersen@anarki.dk

Aktivitetsleder Røde Kors Butikken

Guri Madsen

Bymarken 39. st. th.

4000 Roskilde

Tlf. 30 70 93 84

E-mail guri.madsen@gmail.com

Aktivitetsleder Samaritter

Jan Ohmeyer

Brinken 6

4360 Kr. Eskilstrup

Tlf. 21 77 03 82

E-mail jom@argo.dk

Aktivitetsleder Vågetjenesten

Hanne Andersen

Frederiksborgvej 66. 1

4000 Roskilde

Tlf. 28 93 59 03

E-mail hanne.andersen@webspeed.dk

Aktivitetsleder Førstehjælp

Ann Hjort Maltesen

Klostervang 12. st.

4000 Roskilde

Tlf. 31 15 74 25

E-mail ann@jom-add.dk

Bestyrelsesmedlem

Vivi Jacobsen

Grønnegade 18

4000 Roskilde

Tlf. 40 46 96 39

E-mail vivijacobsen@mail.dk

Aktivitetsledere

Aktivitetsleder Spiseklub  Sankt Maria

Bodil Jacobsen

Dronning Sofies vej 64. 2

4000 Roskilde

Tlf. 40 94 30 36

E-mail baj2410@gmail.com

Aktivitetsleder Nørklere  & Spiseklub Dommervænget

Birgit Kærgaard

Roskilde Vænge 3. 1 th

4000 Roskilde

Tlf. 46 36 10 04

E-mail birgit.kaergaard@youmail.dk

Aktivitetsleder Patientstøtterne

Margit Grønnegaard

Tlf. 60 14 03 43

G-mail mabagr@gmail.com

Aktivitetsleder Besøgstjenesten

Niels Nedergaard

Lønbjergvej 19

Vindinge

4000 Roskilde

Tlf. 91 16 97 73

E-mail roskilde.besog@rodekors.dk

Aktivitetsleder Besøgstjenesten

Samsøvej 3

Vor Frue

4000 Roskilde

Tlf. 91 16 97 74

E-mail roskilde.besog@rodekors.dk

Aktivitetsleder Værket

Sussi Thorslund

Tlf. 27 83 17 91

E-mail sthorslund@gmail.com

Aktivitetsleder Værket

Anne Olsen

Tlf. 42 42 33 45

E-mail anne2680@hotmail.com

Aktivitetsleder Q - net

Susanne Jønsson

Klintevej 39

4000 Roskilde

Tlf. 61 56 20 09

E-mail susgufjoensson@icloud.com

 

Aktivitetsleder Q - net

Heidi Borch

Holbækvej 18. st. tv.

4000 Roskilde

Tlf. 41 57 34 57

E-mail borchheidi@gmail.com

Aktivitetsleder venner viser vej & Forældremyndighedsindehavere for uledsagede flygtningebørn

Anders W Johansen

Frederiksborgvej 66. 1

4000 Roskilde

Tlf. 20 11 14 81

E-mail a.w.johansen@awj-roskilde.dk