Bestyrelsesmedlemmer

Bestyrelsen

På denne side følger en oversigt over Røde Kors Roskildes aktuelle bestyrelsesmedlemmer.

Bestyrelsesformand

Tomas Bruunshuus Sørensen

Jydeholmen 31, 2

2710 Vanløse

Tlf. 26 84 62 25

E-mail tomas.bruunshuus@rodekors.dk

Næstformand

Jørgen Nielsen

Sct. Hansgade 6. st tv

4000 Roskilde

Tlf. 22 47 72 82

E-mail jornie@rodekors.dk

Bestyrelsesmedlem

Anders W Johansen

Frederiksborgvej 66. 1

4000 Roskilde

Tlf. 20 11 14 81

E-mail a.w.johansen@awj-roskilde.dk

*Ligeledes aktivitetsleder for Mandefællesskaber

Bestyrelsesmedlem

Ann Hjort Maltesen

Klostervang 12. st.

4000 Roskilde

Tlf. 42 15 33 87

E-mail ann@jom-add.dk

Bestyrelsesmedlem

Guri Madsen

Bymarken 39. st. th.

4000 Roskilde

Tlf. 30 70 93 84

E-mail guri.madsen@gmail.com

*Ligeledes aktivitetsleder for Røde Kors Butikken

Bestyrelsesmedlem

Pia Kihlberg

Munkeleddet 13

4000 Roskilde

Tlf. 60 35 31 00

E-mail piakihlberg@gmail.com

*Ligeledes aktivitetsleder for Patientstøtterne og Førstehjælp

Bestyrelsesmedlem

Niels Nedergaard

Lønbjergvej 19

Vindinge

4000 Roskilde

Tlf. 91 16 97 73

E-mail roskilde.besog@rodekors.dk

*Ligeledes aktivitetsleder for Besøgstjenesten

Bestyrelsesmedlem

Jan Ohmeyer

Brinken 6

4360 Kr. Eskilstrup

Tlf. 21 77 03 82

E-mail jom@argo.dk

*Ligeledes aktivitetsleder for Samaritter

Bestyrelsesmedlem

Karin Mardahl-Hansen

Østre Kirkevej 6 G

4000 Roskilde

Tlf. 42 61 29 81

E-mail karin@mardahl-hansen.dk

*Ligeledes aktivitetsleder for Patientstøtterne

Bestyrelsesmedlem

Torkil Petersen

Villavej 9

4000 Roskilde

Tlf. 61 86 84 19

E-mail: torkilpetersen@anarki.dk

 

 

Kasserer

Svend Erik Larsen

Bakkedraget 30

4000 Roskilde

Tlf. 24 47 20 34

E-mail Roskilde.kasserer@roskilde.dk